Historia

Chipita powstała w Grecji w 1973 roku jako firma produkująca i sprzedająca słone przekąski. Naszymi głównymi produktami były wtedy przekąski kukurydziane Extra o smaku sera, a - od 1988 roku - chipsy ziemniaczane. 

W 1991 roku weszły na rynek nasze rogaliki 7DAYS - indywidualnie pakowane wypiekane przekąski,  o długim terminie przydatności do spożycia - a wkrótce potem mini rogaliki 7DAYS.

Kilka lat później, w 1995 roku- do sklepów trafiły także chrupki chlebowe Bake Rolls, które szybko zdobyły uznanie konsumentów.

W tym samym czasie Chipita stała się firmą międzynarodową, poprzez utworzenie własnych filii oraz zawarcie strategicznych porozumień partnerskich zarówno z dużymi przedsiębiorstwami międzynarodowymi, jak i silnymi firmami lokalnymi.

Od 1995 roku Chipita prowadzi działalność również poza granicami Grecji. Zakłady produkcyjne firmy utworzono w Bułgarii, Portugalii i Egipcie, a następnie w Polsce, Rumunii, Rosji oraz Arabii Saudyjskiej, a ostatnio w Indiach, Turcji i Malezja. Jednocześnie założono również biura handlowe w 6 państwach - Czechach, Niemczech, Węgrzech, Serbii, Słowacji i na Ukrainie.

Chipita jest obecna na arenie międzynarodowej w 4 głównych kategoriach produktów-rogaliki i podobne pieczone produkty, słone przekąski (Bake Rolls), ciastka i wyroby cukiernicze.

Nasze wyroby są wytwarzane w 18 zakładach zlokalizowanych w 10 różnych państwach. Są sprzedawane konsumentom łącznie w 67 krajach, bezpośrednio lub za pośrednictwem partnerów strategicznych.