Základné informácie

Spoločnosť Chipita bola založená v Grécku v roku 1973 ako podnik na výrobu a predaj slaného občerstvenia. Naším hlavným produktom bol vtedy kukuričný snack so syrovou príchuťou Extra, ku ktorému sa potom v roku 1988 pridali zemiakové lupienky.

V roku 1991 bol na trh uvedený croissant 7DAYS – jednoporciový pečený snack s dlhou trvanlivosťou, po ktorom onedlho nasledoval mini croissant 7DAYS.

O niekoľko rokov neskôr, v roku 1995, bol na trh uvedený inovatívny slaný snack Bake Rolls, ktorý si medzi spotrebiteľmi rýchlo získal veľkú obľubu.

Približne v tom istom čase sa spoločnosť Chipita začala etablovať ako medzinárodná spoločnosť, ktorou je dodnes, a to buď prostredníctvom zakladania dcérskych spoločností, alebo uzatváraním strategických partnerstiev s významnými medzinárodnými alebo silnými miestnymi spoločnosťami.

Vďaka zriadeniu výrobných závodov v Bulharsku a Egypte, po ktorých nasledovali závody v Poľsku, Rumunsku, Rusku, Saudskej Arábii a nedávno aj v Indii, Turecku a Malajzia, je spoločnosť Chipita od roku 1996 spoločnosťou s medzinárodnou pôsobnosťou.

Spoločnosť Chipita v tom istom čase zriadila aj obchodné pobočky v 8 krajinách – v Českej republike, Nemecku, Maďarsku, Srbsku, na Slovensku,Ukrajine, Belorusija in Združeno kraljestvo.

Podjetje Chipita je trenutno po svetu prisotno z izdelki iz 3 večjih skupin – rogljički in podobni izdelki iz testa, prigrizki na osnovi prepečenca (Bake Rolls) in drugi izdelki.

Naše produkty, vyrábané v 16 výrobných závodoch v 10 rôznych krajinách, sú dodávané spotrebiteľom v celkovo 56 krajinách, a to buď priamo, alebo prostredníctvom strategických partnerstiev.