Pozadí

Chipita byla založena v Řecku v roce 1973 jako firma na výrobu a prodej chutného občerstvení. Mezi naše hlavní produkty tehdy patřily zejména kukuřičné snacky s příchutí sýru, v roce 1988 je následovaly bramborové lupínky.

V roce 1991 byly na trh uvedeny naše jednotlivě balené trvanlivé croissanty 7DAYS a krátce po nich mini croissanty 7DAYS.

O několik let později, v roce 1995, si své místo na trhu našel nový slaný produkt Bake Rolls a spotřebitelé si jej brzy oblíbili.

Zhruba ve stejné době se začala společnost Chipita etablovat jako mezinárodní společnost a zůstala jí dodnes, a to prostřednictvím zřízení vlastních poboček nebo uzavřením strategických partnerství s významnými mezinárodními nebo silnými lokálními firmami.

Společnost Chipita tak i mimo území Řecka působí již od roku 1996, kdy zřídila výrobnízávody v Bulharsku a poté v Polsku, Rumunsku, Rusku a Saudské Arábii a nedávno také v Turecku, Malajsii, Mexiku, Indii a na Slovensku (2020). Během svého působení vytvořila společnost Chipita svoje obchodní pobočky v 11 zemích - v České republice, Německu, Maďarsku, Srbsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Pobaltí, Gruzii, Ukrajině, Bělorusku a ve Velké Británii.

Společnost Chipita v současnosti působí na mezinárodní úrovni zejména ve 3 hlavních produktových kategoriích – croissanty a podobné výrobky z těsta, chlebové chipsy (Bake Rolls) a další výrobky.

Naše produkty, vyráběné v 14 výrobníchzávodech v 11 různých zemích, jsou dodávány spotřebitelům celkem v 56 zemích světa, ať už přímo nebo prostřednictvím našich strategických partnerů.