Historia

Chipita powstała w Grecji w 1973 roku jako firma produkująca i sprzedająca słone przekąski. Naszymi głównymi produktami były wtedy przekąski kukurydziane Extra o smaku sera, a od 1988 roku chipsy ziemniaczane.

W 1991 roku weszły na rynek nasze rogaliki 7DAYS – pojedynczo pakowane i wypiekane przekąski, o długim terminie przydatności do spożycia, a wkrótce potem mini rogaliki 7DAYS.

Kilka lat później, w 1995 roku do sklepów trafiły także chrupki chlebowe Bake Rolls, które szybko zdobyły uznanie konsumentów.

W tym samym czasie Chipita stała się firmą międzynarodową, poprzez utworzenie własnych filii oraz zawarcie strategicznych porozumień partnerskich zarówno z dużymi przedsiębiorstwami międzynarodowymi, jak i silnymi firmami lokalnymi.

Od 1996 roku Chipita prowadzi działalność również poza granicami Grecji, otwierając zakłady produkcyjne w Bułgarii, Polsce, Rumunii, Rosji oraz Arabii Saudyjskiej, a ostatnio w Turcji, Malezji, Meksyku, Indiach i na Słowacji (2020). Od tego czasu firma otworzyła również biura handlowe w 11 krajach – w Czechach, Niemczech, na Węgrzech, w Serbii, na Słowacji, w Chorwacji, w krajach bałtyckich, Gruzji, na Ukrainie, Białorusi i w Wielkiej Brytanii.

Chipita jest obecna na arenie międzynarodowej w 3 głównych kategoriach produktów: rogaliki i podobne produkty z ciasta, przekąski na bazie pieczywa (Bake Rolls) oraz pozostałe wyroby.

Nasze produkty wytwarzane są w 14 zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w 11 różnych krajach oraz sprzedawane klientom z 56 krajów, bezpośrednio lub poprzez partnerstwa strategiczne.