Základné informácie

Spoločnosť Chipita bola založená v Grécku v roku 1973 ako podnik na výrobu a predaj slaného občerstvenia. Naším hlavným produktom bol vtedy kukuričný snack so syrovou príchuťou Extra, ku ktorému sa potom v roku 1988 pridali zemiakové lupienky.

V roku 1991 bol na trh uvedený croissant 7DAYS – jednoporciový pečený snack s dlhou trvanlivosťou, po ktorom onedlho nasledoval mini croissant 7DAYS.

O niekoľko rokov neskôr, v roku 1995, bol na trh uvedený inovatívny slaný snack Bake Rolls, ktorý si medzi spotrebiteľmi rýchlo získal veľkú obľubu.

Približne v tom istom čase sa spoločnosť Chipita začala etablovať ako medzinárodná spoločnosť, ktorou je dodnes, a to buď prostredníctvom zakladania dcérskych spoločností, alebo uzatváraním strategických partnerstiev s významnými medzinárodnými alebo silnými miestnymi spoločnosťami.

Spoločnosť Chipita tak aj mimo územia Grécka pôsobí už od roku 1996, kedy zriadila výrobné závody v Bulharsku a potom v Poľsku, Rumunsku, Rusku, Saudskej Arábii a nedávno tiež v Turecku, Malajzii, Mexiku, Indii a na Slovensku (2020). Počas svojho pôsobenia vytvorila spoločnosť Chipita svoje obchodné pobočky v 11 krajinách – v Českej republike, Nemecku, Maďarsku, Srbsku, na Slovensku, v Chorvátsku, v Pobaltí, Gruzínsku, Ukrajine, Bielorusku a v Spojenom kráľovstve. 

V súčasnosti pôsobí Chipita na medzinárodnom poli najmä v troch hlavných odvetviach - croissanty a podobné výrobky z cesta, chlebové chipsy (Bake Rolls) a ďalšie výrobky.

Produkty Chipita sa vyrábajú v 14 závodoch v 11 rôznych zemiach a dodávajú sa spotrebiteľom v celkovo 56 krajinách sveta, a to buď priamo alebo prostredníctvom strategických partnerstiev.